۱۳۹۷/۱۱/۱۶ - ۱۹:۰۵

پیام خانم نازنین کریم برگزیده جایزه جهانی گوهرشاد به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران

بسیاری از ملت های مظلوم این انقلاب را به عنوان الگو پذیرفته اند
به نام او
اولین تجربه من با حقیقت تاریخ انقلاب اسلامی به سال 2001 میلادی می رسد. من به یک سمینار در نایروبی دعوت شدم که در آن شنیدم سخنرانان متعدد در مورد این رویداد صحبت می کنند. پیش از این، اطلاعات من در مورد مسائل مربوط به ایران محدود به رسانه های انگلیس بود که در آنجا زندگی می کردم. بعد از این سمینار، یک کتاب به نام "بدون دروغ بیشتر درباره ایران" توسط م. نانگولی خریدم. پس از سالها که افکار ما در مورد ایران و امام خمینی (ره) منفی شده بود، این کتاب و سایر عناوین واقعا ذهن ما را به حقیقت باز کرد. من شروع به تحقیق بیشتر کردم و متوجه شدم که این انقلاب در سراسر جهان تاثیر مثبت زیادی دارد. انقلاب اسلامی که در سال 1979 که با کمک خداوند متعال به پیروزی رسید، یک جنبش مردمی بود. میلیون ها نفر (مردان و زنان، جوان و پیر) جان خود را از دست دادند، اما هرگز از دست ندادند. این انقلاب با الهامی که از رهبری خود گرفته بود، با انقلاب فرانسه و روس متفاوت بود. این یک جنبش روحانی بود که جهان را لرزاند و از جنبش عاشورا توسط امام حسین (ع) الهام شد، که در آن حقیقت باطل را شکست داد و شهدا را بزرگ کرد. این انقلاب نه تنها یک مسئله مذهبی بود، که هدف اصلی آن بازگشت ارزشهای اخلاقی و دینی و عدالت اجتماعی بود.
امام خمینی (ره) دیدگاه و مأموریت خود را در سن جوانی تشکیل داد. تشنگی او برای دانش در همه زمینه ها (مذهبی و سیاسی) نمونه بود. در سن بسیار جوان خود متوجه شد که مردم ایران در معرض خطر از دست دادن ثروت و فکر خود به شاه و متحدانش به عنوان ماتریالیسم هستند که در سرمایه داری ریشه دارد. امام خميني (ره) مؤمن، شجاع و ساده زیست بود و تحت رهبري او دولت اسلامي برقرار شد.
امام ره با اعتقاد محض به خداوند متعال و قرآن کریم، به همه ثابت کرد که احیا کردن پیام خالص و ناب پیامبر (ص) ممکن است. امام (ره) به طور جدی به وحدت اعتقاد داشت و همه دولت های دیگر را تا زمانی که دشمن نبودند، مورد احترام قرار می داد. امروز حکام از هم متفرق شده اند، زیرا در مورد تفاوت ها و سپس شباهت ها بیشتر نگران هستند. اما بسیاری از ملت های مظلوم این انقلاب را به عنوان الگو پذیرفته اند و هنوز هم از آن حمایت می کنند.
تغييراتي که در ایران در اثر این انقلاب بزرگ بوجود آمد موجب تأثير زیادی در سراسر دنيا گرديد و مردم دنیا به خداوند متعال اعتماد کردند.
برای من مهم ترین چیز در مورد این انقلاب این بود که همه تحریم ها و جنگ هایی که بر کشور ایران گذشت، موجب شد مردم دنیا پیشرفت ایران را در هر زمینه ای ببینند. ما از انقلاب اسلامی ایران به خاطر از بین بردن فرهنگ غربی و بومی و بازگرداندن تعالیم قرآن کریم و اهل بیت (ع) به زندگی مان سپاسگزاریم. زنان ما، حجاب را (که ابزار قدرتمند و قوی سیده الزهرا (ع) و سیده زینب است) احیا و احترام کردند. زنان مسلمان نباید از حجاب خجالت بکشند یا از پوشاندن خود بترسند. امروزه زنان مسلمان برجسته و تحصیلکرده ما از امام خمینی (ره) به خاطر این پیشرفت بسیار زیادی که کرده ایم تشکر می کنیم. ما به زنان ایرانی نگاه می کنیم تا بقیه جهان نیز هدایت شوند.
در کنیا، برخی از مردم در مورد این انقلاب آگاه هستند، زیرا که علیه تبعیض، ظلم و بی عدالتی اقدام کرده است. اما نفوذ قوی رسانه غربی که در اینجا داریم، نسل جوان را برای دریافت حقیقت سخت تر می کند. ما به جمع آوری بیشتر و ایستگاه های رسانه ای خودی نیاز داریم. از همه مهمتر، بسیاری از کنیایی ها با توجه به برنامه های فرهنگی، فعالیت ها و نمایشگاه های سازمان یافته، احساس خوبی از ایران دارند. صنعت گردشگری و پزشکی بهترین اموری است که ایران می تواند کنیایی ها را به زیبایی و مهمان نوازی باور نکردنی خود ارائه دهد.
نازنین کریم
کنیا
فایل های ضمیمه

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

مطالب مرتبط