۱۳۹۶/۰۵/۱۵ - ۲۱:۰۹

معارفه میهمانان همایش جایزه جهانی گوهرشاد

در آستانه برگزاری دومین همایش جایزه جهانی گوهرشاد، میهمانان داخلی و خارجی این همایش با حضور در قصر الضیافه حرم مطهر رضوی به یکدیگر معرفی شدند.
به گزارش آستان نیوز، در این مراسم که عصر امروز برگزار شد سه میهمان خارجی و چهار میهمان داخلی از برگزیدگان و منتخبین سال گذشته و سال جاری ضمن معرفی خود با دیگر بانوان فعال و نیکوکار مسلمان بین المللی در حوزه های مختلف آشنا شدند.
در این مراسم که با حضور دکتر عظیمی رایزن فرهنگی ایران در نیجریه و دکتر علی سروری دبیر همایش جایزه جهانی گوهرشاد و دکتر مصطفی رجبی سردبیر فضای مجازی جایزه جهانی گوهرشاد برگزار شد ابتدا خانم فردیس یاسین از کشور عراق به معرفی خود پرداخت.
وی در این معارفه خود را دکترای اقتصاد اسلامی، معاون دانشکده شئون و نماینده مردم کربلا در مجلس شورای ملی عراق معرفی کرد سپس خانم دکتر بصیرت نهیبی از کشور نیجریه خود را فعال حوزه زنان در کشور نیجریه و 6 کشور آفریقایی معرفی کرد که دارای دکترای روانشناسی است و توانسته است در راستای آبرسانی در مناطق محروم فعالیت گسترده ای انجام دهد.
فرنگیس عنبری بانوی نیکوکار ایرانی در ادامه خود را مسئول خیریه عصمتیه در شهر مشهد معرفی کرد که به مدت 40 سال در خدمت نیازمندان و مددجویان هستند و در حال حاضر نیز از 100 خانواده مددجو حمایت می کنن. وی افزود: در ماه مبارک رمضان و ایام نوروز درب های موسسه بر روی تمام نیازمندان باز است و حمایت از کودکان جهت ادامه تحصیل از دیگر اقدامات این موسسه است.
 در ادامه این مراسم زهرا گیتی نژاد مدیر عامل موسسه مهر گیتی به ایراد سخن پرداخت. وی گفت: این موسسه در سطح ملی فعالیت می کند و اقدامات بسیاری چون ساخت 250 مدرسه در کشور و اجرای طرح های کتاب برای همه، رایانه برای همه، مدرسه یاری و... داشته اند.
سیمین دخت وحیدی شاعر و ادیب و برگزیده سال گذشته این جایزه نیز با معرفی فرزندش مهدی فروغی به حضار شناسانده شد وی با بیان بیوگرافی و آثار هنری ایشان، اشعار ایشان را اشعاری ساده و قابل فهم برای همگان عنوان کرد و بیشترین اشعار ایشان را در حوزه فداکاری رزمندگان اسلام در جنگ تحمیلی عنوان کرد.
بهجت افزار برگزیده دیگر این همایش نیز متولد شهرستان جهرم بودکه با ارائه بیوگرافی کامل از زندگی و فعالیت های اجتماعی اش گفت: با فروش منزل شخص اش و همچنین حقوق آموزگاری توانسته است دو مدرسه در دو روستای محروم جهرم و شیراز احداث نماید.
ادامه این مراسم و مباحثات بانوان نیکوکار به جلسه ای دیگر موکول شد و میهمانان برای حضور در مراسم شب شعر عازم مرکز نمایشگاه ها و همایش های آستان قدس رضوی شدند.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید

مطالب مرتبط